Gry

Jak sklonować legendarne bronie w Fallout 4

Legendarne bronie w Fallout 4 to specjalne wersje broni, które mają unikalne efekty lub właściwości. Te uzbrojenie można znaleźć w różnych miejscach w grze, ale najczęściej zdobywa się je poprzez pokonanie legendarnych przeciwników, którzy od czasu do czasu pojawiają się w świecie gry.

Efekty legendarnych broni są generowane losowo, co oznacza, że można spotkać wiele różnych kombinacji broni i efektów. Jakiś czas temu napisałem poradnik, w jaki sposób zmusić ową losowość do współpracy dzięki której gra nagrodzi nas naprawdę potężna bronią. Dziś pokażę wam prosty sposób na zglitchowanie gry w taki sposób, by sklonować broń z legendarnym efektem.

Co będzie nam potrzebne do sklonowania legendarnej właściwości?

  • Warsztat ślusarski
  • Towarzysz
  • Broń z legendarnym efektem,
  • Druga taka sama broń, z jakąkolwiek modyfikacją.

Tak jak widzicie “wymagania” jakie musimy spełnić są naprawdę niewielkie, zaś grając z towarzyszem dzięki temu glitchowi jesteśmy w stanie szybko go wyposażyć w naprawdę potężną broń.

Jak sklonować legendarną broń w Fallout 4 ?

  • W pierwszej kolejności podejdźcie do stoiska ślusarskiego, towarzysza musicie ustawić tak by znajdował się możliwie jak najbliżej tego warsztatu.
  • Dajemy broń bez legendarnego prefiksu naszemu towarzyszowi.
  • Teraz musimy zglitchować menu w grze. Po wyborze menu wymiany musimy, zanim te pojawi się na ekranie wejść do warsztatu ślusarskiego. Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie, gra zglitchuje menu wyświetlając je jedne pod drugim:

Jak sklonować legendarne bronie w Fallout 4

  • Kolejnym krokiem jest zabranie broni bez legendarnego efektu naszemu kompanowi.
  • Teraz najgorsza część, musimy tak ustawić te menu, aby móc zdjąć jakąkolwiek modyfikację z naszej  broni, a jednocześnie mieć podświetloną legendarną broń w menu. To wymaga kilku prób, jednak gdy ta sztuka się nam uda, u naszego towarzysza pojawi się nasza legendarna broń w ekwipunku, my zaś otrzymamy kopię naszej legendarnej pukawki:

18f9c17808a86 screenshotUrl kopia

I to właściwie cały wspomniany glitch, którego Bethesda nie załatała już ok kilku ładnych lat…

Może się zdarzyć (mi osobiście przytrafiło się to kilka razy…), że gra w trakcie wykonywania tego tricku się nam wywali, dlatego też warto zapisać stan gry przed “kombinowaniem”.

Klonowanie legendarnych broni oczywiście nie jest tak przydatne jak nielegalne modyfikowanie broni, tworząc sobie np. karabin strzelający atomówkami, jednak z pewnością ułatwi nam życie (i przeżycie) w świecie gry. Oczywiście, o ile podróżujemy z humanoidalnym towarzyszem.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Fallout 4 – kody na (niemal) wszystko !

Kabson

Jak zdobyć BaseID dowolnego przedmiotu w Fallout 4

Kabson

Farmimy legendarnie wyposażenie w Fallout 4

Kabson

Fallout 4 Age of Airships

iPOD

Fallout 4 – 10 porad na początek

Kabson

Fallout 4 Horizon

iPOD

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.