PobieralniaGry

Blade of Agony

Blog 6

Pisząc tutaj te o dziewięciu modyfikacjach gry DOOM w które warto zagrać, a następnie o Brutal Doom Black Edition HD i Brutal Wolfenstein 3D nawet nie spodziewałem się, że pominąłem jeden z ciekawszych projektów opartych na silniku GZDoom, a mianowicie o tytułowym Blade of Agony.

Dla niewtajemniczonych GZDoom pozwala uruchomić staroszkolne Doom’y na nowoczesnym sprzęcie. Umożliwia on również dowolne modyfikowanie oryginalnych tytułów. Czasami do tego stopnia, że gra zupełnie nie przypomina swojego pierwowzoru.

Takim właśnie tworem jest Blade of Agony, który wolę nazywać pełnoprawnym tytułem, niż totalną konwersją Dooma.

Blade of Agony – trailer:

Gra jest osadzona w czasach drugiej wojny światowej, w której jako słynny agent Cpt. William “B.J.” Blazkowicz mamy do wykonania pewną robótkę. Przy okazji jej wykonywania, oczywiście przyjdzie nam posłać kilku naziołków do piachu. Fabuła w tej grze jest dosyć ciekawa i intrygująca, więc nie zamierzam jej tutaj zdradzać.

Już od pierwszego uruchomienia Blade of Agony jak na dłoni widać, że autorzy garściami czerpali pomysły z pierwszych części Call of Duty i Medal of Honor. Nie miejmy im tego za złe, gdyż mieszanka jaka im z tego wyszła jest naprawdę grywalna.

W grze do wykonania mamy kilka misji w których mamy szereg zadań do wykonania. Nie sprowadzają się one jedynie do szukania kluczy, a następnie drzwi którymi możemy je otworzyć. Misje, chociaż czasami przewidywalne są dość ciekawie zaprojektowane i nie powinny nikogo nudzić. 

Nasz arsenał również jest dość różnorodny. W dłoniach możemy dzierżyć sprzęt z epoki, oraz kilka sztuk bardziej futurystycznego pijawek.

Galeria: Blade of Agony

Graficznie gra nawiązuje do staroszkolnych strzelanin. W czasach gdy jest moda na gry w stylu retro raczej znajdzie swoich fanów. Osobiście oprawa audiowizualna przypadła mi do gustu. Dużym atutem Blade of Agony są również wymagania sprzętowe, których a obecnych czasach po prostu nie ma. Gra działa płynnie i bez zająknięć na każdym, nawet kilkuletnim sprzęcie.

Co ciekawe gra w Blade of Agony dostępne są również polskie napisy. W chwili obecnej spolszczeniu daleko jeszcze do ideału, ale taki detal niezwykle mnie ucieszył.

Grę możecie pobrać zupełnie za darmo odwiedzając stronę główną projektu. Aby nie męczyć się z konfiguracją GZDoom od razu polecam pobrać wersję standalone. 

Uwaga!

Autorzy w nowszych wersjach trochę ocenzurowali ten projekt, na naszym forum umieściłem linki do wersji bez kagańca 😉

Dziękuję za uwagę. 

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 3

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jurassic World Evolution: Trainer +9 v1.2.0-v1.12.6 [FLING]

Kabson

BVOVB: Bruising Vengeance of the Vintage Boxer

Kabson

Bloodborne PSX

Kabson

Horizon: Zero Dawn – Complete Edition: Trainer +28 v1.0 [FLING]

Kabson

GTA1 & GTA2

Kabson

CrimedBOT v 0.3 wydany !

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.