Internet

Jak sprawdzić zasięg rozprzestrzenienia się Koranowirusa COVID-19

Globalna epidemia stała się faktem. Koranowirus szaleje sobie już po całym globie. Naukowcy dniami i nocami pracują nad stworzeniem niezawodnej szczepionki, jednak na chwilę obecną bezskutecznie. Maski przeciwpyłowe znikają ze sklepów, w internecie pojawiają się “Janusze biznesu” próbujący zarobić kilka groszy na COVID-19.

Ja natomiast… przedstawiam wam ciekawą stronę na której można śledzić postęp rozszerzania się tej niepokojącej epidemii.

2020 03 05 13h22 53

Koranowirus który początkowo jak wiemy został wykryty w Wuhan w Chinach szybko rozniósł się po całym globie. Nie ma dnia, żebyśmy w wiadomościach nie byli informowani o nowych przypadkach występowania wirusa. 

My Polacy znani z sarmanckiego zachowania “śmieszkowalismy” z tego niebezpiecznego wirusa do 4 marca. Tego dnia potwierdzono pierwszy przypadek pacjenta zakażonego COVID-19 w Zielonej Górze. I przestało być już śmiesznie…

Gdzie sprawdzić zasięg rozprzestrzenienia się Koranowirusa COVID-19 ?

Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE bo o niej tutaj mowa jest stale aktualizowana na podstawie zgłoszeń do bazy WHO (World Health Organization) oraz centr kryzysowych w USA, Chinach oraz Europie.

Witryna pokazuje wszystkich pacjentów z podejrzeniem zarażenia, potwierdzonych pacjentów oraz wyleczone osoby.  Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE wyświetla również informacje o zgonach, wraz z podziałem na kraje w których one wystąpiły.

Warto zaznaczyć, że niektóre lokacje występowania wirusa są czasem umowne. Na przykład przypadki zachorowań z Diamond Princess wciąż wyświetlają się u brzegu Japonii, jednak pacjenci zostali przetransportowani do placówek medycznych. Nie popadałbym w panikę również w przypadku, gdy punkt zgłoszonego zachorowania wskazuje na naszą ulicę. Mapka działa na wysokości województw, więc nie wskazuje poprawnie lokacji w której dana osoba się znajdowała.

Na dzień dzisiejszy (05.03.2020) Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE wskazuje 95,748 potwierdzonych przypadków zachorowań, 53,423 osób, które udało się wyleczyć oraz ponad 3 tysiące śmierci spowodowanych tym wirusem.

Te liczby ciągle rosną i aż nie chce mi się wierzyć, że nie czeka nas coś na wzór pandemii dżumy, czy innej cholery. Czy specjaliści zdążą w czas z oczekiwaną szczepionką ?

Miejmy nadzieję, że tak.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 1 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.