PoradnikiPC/Windows

Najprostsza metoda na instalację sterowników w Windows

W sieci można trafić na wiele płatnych programów, które potrafią przeanalizować z jakich komponentów składa się nasz komputer i dobrać do nich odpowiednie sterowniki, zgodne z zainstalowanym systemem operacyjnym. Chciałbym przedstawić wam najprostszą metodę na instalację/aktualizację wszystkich sterowników w systemie Windows.

A zrobimy to przy pomocy aplikacji DriverPack Solution która jest w 100% darmowa !

Jak zainstalować, bądź zaktualizować sterowniki za pomocą DriverPack Solution ?

W pierwszej kolejności odwiedzamy tą stronę i pobieramy odpowiedni dla nas zestaw.

A mamy aż trzy do wyboru:

2021 04 27 14h58 50

Driver Pack Online czyli sama aplikacja, wszystkie niezbędne sterowniki zostaną pobrane z sieci. Jeżeli PC ma połączenie z internetem i jest ono aktywne, to poniższe wersje DriverPack’ów nie są nam potrzebne.

Driver Pack Offline Network Zawiera aplikację DriverPack, oraz sterowniki do kart sieciowych. Ten zestaw jest niezwykle przydatny, gdy musimy “od podstaw” zainstalować wszystkie sterowniki w komputerze. Po prostu DriverPack wykryje kartę sieciową w komputerze, zainstaluje do niej oprogramowanie, a następnie pobierze wszystkie inne sterowniki potrzebne po przeprowadzonym audycie.

Driver Pack Offline Full – Kompletny zestaw , czyli aplikacja DriverPack oraz wszystkie możliwe sterowniki. Zestaw przeznaczony dla serwisantów liczących się z faktem, że internet u klienta może być nad wyraz wolny, albo nie być go wcale.

Wersje offline potrafią wykryć, że pobrany zestaw posiada nieaktualne już sterowniki i zawsze będzie proponować pobranie ich nowszych wersji w przypadku wykrytego połączenia z siecią.

Jak widzicie DriverPack Solution jest zatem doskonałym narzędziem do aktualizacji sterowników w systemie. Automatyczna diagnostyka i instalacja sterowników powinna zająć nie więcej niż 15 minut. To znacznie szybsza metoda niż ręczne przeszukiwanie sieci w celem znalezienia odpowiedniego oprogramowania.

DriverPack Solution – instalacja/aktualizacja sterowników.

Po uruchomieniu aplikacji czekamy chwilę, aż aplikacja rozpozna komponenty zainstalowane w systemie.

Na pierwszym screenie przełączamy się w tryb eksperta:

Bez nazwy 1 4

Podczas automatycznej konfiguracji DriverPack stara się zainstalować kilka zupełnie zbędnych aplikacji, odznaczamy je w zakładce oprogramowanie:

Zrzut ekranu 577

Ponadto aplikacja wykrywa niektóre nasze aplikacje jako podejrzane i może próbować je odinstalować. Musimy je sprawdzić w zakładce ochrona i czyszczenie:

Zrzut ekranu 578

Gdy już odznaczymy niepotrzebne nam aplikacje przechodzimy do zakładki sterowniki i zaznaczamy wszystkie sterowniki jakie chcemy zainstalować, bądź zaktualizować:

2021 04 29 22h26 07

Po kliknięciu w przycisk zainstaluj wszystko program zacznie swoją pracę. Instalacja sterowników potrafi zająć chwilę, więc cierpliwości.

Jak widzicie instalacja potrzebnych nam sterowników nie zawsze musi oznaczać przekopywania się przez kilkanaście stron www w poszukiwaniu potrzebnych nam plików.

Wystarczy to zrobić z głową 😉

Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

 

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 1 / 5. Liczba głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Przywracamy gadżety pulpitu w systemach Windows 8 i 10

Kabson

Wyłączamy Hello w Firefox

Kabson

Jak usunąć “Dowiedz się więcej o tym zdjęciu” z pulpitu Windows 11

Kabson

Szybki i niezawodny sposób na wyłączenie sprawdzania podpisów cyfrowych sterownika

Kabson

Uaktywniamy czarny styl w Windows 10

Kabson

Pobieramy font ze strony internetowej.

Kabson

1 komentarz

Avatar
max 28 listopada 2021 at 14:21

Na koniec skanujemy system darmowym programem AdwCleaner który usunie 4 podejrzane wpisy do rejestru. Poza tym program ok. Używam starszej wersji bo mam Win 8.1. Nie sprawdzałem czy nowy DriverPack Solution też coś dopisuje.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.