Android

Uniemożliwiamy automatyczną aktualizację dla aplikacji w Sklepie Play (metoda bez PC)

Jakiś czas temu pisałem o tym jak uniemożliwić automatyczną aktualizację dla wybranych aplikacji w Sklepie Play. Prezentowana przeze mnie metoda działała nadal, jednak aby z niej skorzystać musimy posłużyć się pecetem, pobrać pakiet Android Studio oraz wklepywać męczące komendy.

Dzisiaj przedstawię wam alternatywną metodę na podpisanie aplikacji własnym certyfikatem omijająca całą “babraninę” z pecetem.

W tym celu musimy przejść do Sklepu i pobrać aplikację Apk İmzalayıcı Orjinal (Apk Signer Orginal). Jest to dość prosta apka umożliwiająca podpisanie plików *.apk bezpośrednio z poziomu naszego andka.

Uniemożliwiamy automatyczną aktualizację dla aplikacji w Sklepie Play
Oczywiście prócz wspomnianej apki musicie posiadać jeszcze wersję instalacyjną aplikacji, której chcecie zablokować możliwość auto aktualizowania się poprzez Play Store. Tutaj ponownie z pomocą przychodzą takie strony jak APK Downloader bądź APKPure. Możecie również wykorzystać Apk Extractor do wyeksportowania zainstalowanej już aplikacji w systemie – wybór należy do was.

Teraz wystarczy uruchomić Apk Signer kliknąć CHOOSE IN/OUT i wybrać plik *.apk który chcecie podpisać:

Uniemożliwiamy automatyczną aktualizację dla aplikacji w Sklepie Play

Po kliknięciu na SIGN THE FILE i odczekaniu kilkunastu sekund otrzymamy dokładnie to samo co w przypadku poprzedniego poradnika – czyli instalkę *.apk podpisaną naszym kluczem. Zostanie ona stworzona w tym samym katalogu co plik wejściowy (o ile oczywiście, nie zmienialiście ścieżki zapisu) z suffiksem -signed:

Uniemożliwiamy automatyczną aktualizację dla aplikacji w Sklepie Play
Teraz wystarczy odinstalować (o ile ją wcześniej zainstalowaliśmy) aplikację ze sklepu, zainstalować zmodyfikowaną wersję apki i gotowe – pozbyliście się problemu jej automatycznej aktualizacji  raz na zawsze!

Na zakończenie tego artykułu dodam, że w przypadku Youtube i innych aplikacji systemowych nie będzie to takie proste. Osobiście tego nie sprawdzałem, ale prawdopodobnie dałoby radę to zrobić odinstalowując systemowe aplikacje tą metodą jednak z powodu nie posiadania przeze mnie sprzętu bez root’a nie jestem w stanie tego sprawdzić. Właściciele zrootowanych systemów mogą natomiast skorzystać z Root Uninstaller i za jego pomocą wywalić zbędne aplikacje z systemu.

Przepraszam również z góry za zdublowany obrazek wyróżniający jednak uznałem, że tematyka obydwu wpisów jest podobna i nie ma co męczyć moich skacowanych szarych komórek Photoshopem czy innym Gimp-em.

Zatem życzę miłej końcówki weekendu i do następnego poradnika 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Jak odczytać zapisane hasła do WiFi na Androidzie (bez root’a)

Kabson

Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+

Kabson

Moje zdanie o: LG V10

Kabson

Aktualizujemy system Windows za pomocą WSUS Offline Updater

Kabson

Ustawiamy automatyczną zmianę tapety na telefonie z androidem.

Kabson

Uruchamiamy gry z Windows na telefonie z Androidem

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.