Windows

Jak wymusić na Windows 10 generowanie miniaturek z nieobsługiwanych typów plików

Eksplorator plików w systemie Windows potrafi generować miniaturki z wielu typów plików dzięki czemu nawigacja pomiędzy naszymi zbiorami zdjęć czy filmów jest bardzo intuicyjna.

Niestety, bardziej zaawansowani użytkownicy tego systemu mogą potrzebować podglądu miniatur z bardziej “egzotycznych” typów plików, takich jak zdjęcia RAW, czy też formatów popularnych aplikacji graficznych.

Dzisiaj zamierzam przedstawić wam bardzo prostą metodę, na generowanie podglądu z bardziej nietypowych plików graficznych bez potrzeby instalowania dedykowanych im aplikacji.

Jak wymusić na Windows 10 generowanie miniaturek z nieobsługiwanych typów plików ?

Jest to niezwykle proste i z tej metody korzystam od czasów Windows 7. Jedynie czego potrzebujemy to niewielka aplikacja SageThumbs.

Jest to zupełnie darmowy program, który działa jako rozszerzenie powłoki eksploratora Windows. Umożliwia ono wygenerowanie poglądu z naprawdę wielu przeróżnych formatów.

Sama aplikacja dodaje do naszego menu kontekstowego proste menu z którego możemy skopiować grafikę do schowka (to naprawdę przydatna opcja!), wysłanie zdjęcia za pomocą e-mail. Nie zabrakło tutaj również możliwości szybkiej konwersji do jednego z bardziej popularnych formatów graficznych.

Zrzut ekranu 1Jako, że SageThumbs dubluje pozycje w menu kontekstowym zachęcam do zapoznania się z moimi poradnikami, w których przedstawiam wam proste metody na pozbycie się niechcianych wpisów pod prawoklikiem.

Opcje konfiguracyjne SageThumbs posiada możliwość wybrania tylko tych rozszerzeń, z którymi pracujemy ale moim zdaniem jedyną fajną pozycją jest dodanie nakładki ikony w prawym dolnym rogu miniaturki. Umożliwia to bardzo szybkie zorientowanie się z jakim formatem zapisu obrazu mamy do czynienia:

2020 01 05 10h42 24Po kilku dniach po instalacji SageThumbs zapewniam was, że nie będziecie w stanie wrócić do standardowej obsługi miniaturek jaką oferuje wam system Windows 😉

Oczywiście zaprezentowana wam powyżej aplikacja nie jest jedyną metodą na wygenerowanie miniaturek z nieobsługiwanych przez system typów plików. Alternatywą jest np. zainstalowanie przeglądarki zdjęć obsługującej tego typu formaty plików (polecam Honeyview z której sam korzystam, ewentualnie XnView).

To by było tyle na dzisiaj. Przepraszam za krótki wpis ale… jakoś tak wyszło 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Zmieniamy nazwę nowo utworzonych folderów w systemie Windows 10

Kabson

Jak sprawdzić stan płyty CD/DVD ?

Kabson

Sprawdzamy czy nasza karta pamięci jest oryginalna.

Kabson

Automatycznie blokujemy system po czasie nieaktywności użytkownika

Kabson

Naprawiamy uszkodzony nośnik danych.

Kabson

Odczytujemy klucz produktu systemu Windows

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.