Rozpoczęliśmy pracę nad trzecią wersją naszego bota do Crime District. W chwili obecnej pracujemy nad opcją z którą się nie wyrobiliśmy w wersji 0.2 czyli multilogowaniem. Aby ułatwić konfigurację multikont i nie zaśmiecać pliku ustawienia.ini wieloma wpisami wpadliśmy na pomysł, że rozdzielimy plik konfiguracyjny na dwie części. I tak ustawienia stricte dotyczące samego skryptu zostaną na swoim miejscu, natomiast ustawienia dotyczące kont znajdą się teraz w folderze /konta/. Bot sam skanuje folder z kontami i automatycznie uruchamia rotację kont, jeżeli w tym folderze znajduje się więcej niż jeden plik konfiguracyjny – prawda, że proste ?
Następną opcją jaką chcemy umieścić to zażywanie narkotyków jeżeli brakuje energii na wykonywanie zadania jednak aktualnie nie wiemy, jak to będzie wyglądać.
Po dodaniu w/w modułów prawdopodobnie wydamy wersję 0.3 – kiedy ? jak ją ukończymy 😉
11 komentarzy
dodal bym tez do bota wykonywanie zadan grupowych
Aktualnie kończymy pisanie modułu związanego z zażywaniem narkotyków, następnie testujemy nowe moduły i myślimy co by tu jeszcze do niego dodać.
Sytuacja wygląda tak, że chcę chwilowo zakończyć pracę nad tym botem i zabrać się za coś innego, gdyż pisanie tak skomplikowanego skryptu dla 3-5 osób mija się z celem.
jak nauczyc sie programowab boty to ja sam bede robil do crimsdiscret bota 🙂
Najprościej w Autoit (ja w tym piszę) + obsługa Curl’a. Po pół roku nauki może coś w stylu CrimeDBOT’a napiszesz ;]
wiadomo juz kiedy wypuscicie 3wersje bota?
Jak tylko go ukończymy 😉
ktorych komend sie uzywa do stworzenia bota zmiennych czy czego ?
no a jakich komend najczesciej uzywacie w autoit???
pętli, poleceń warunkowych, funkcji – właściwie każdy program się tylko z nich składa 😉
jakies postepy w bocie ?
hah, popił 😉 Po 5 Perłach Mocnych nie byłem w stanie dodać dziś tego, co zamierzałem 😉 Z tego co na chwilę obecną “się orientuję” to nowy bot będzie miał niewielki interfejs graficzny w którym umieszczę prosty “log window” czyli informacje o aktualnych działaniach bocika, przyda się to nam w celu namierzania występujących błędów. Wiadomo – czym dłuższy kod, tym program mniej sprawny 😉